Tiendeo official website
  • Logo BİM
  • Logo A101
  • Logo Şok Market
  • Logo Migros
  • Logo Metro
  • Logo CarrefourSA

Adana şehrinde hangi teklifleri bulabilirim?

Tiendeo'da Adana şehrindeki favori mağazalarınız tarafından sunulan en iyi indirimleri keşfedin. BİM, A101, Şok Market el ilanlarına bakın ve indirimleri kaçırmayın. Tiendeo'da şu anda Adana şehrinde ve 1180 mağazada 182 aktif kataloğumuz var.

Adana

adana

Adana

Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz Bölgesi'sinde yer alan ilidir. İl merkezinin adı da Adana olup; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam ve Karaisalı metropol ilçelerinin birleşimiyle oluşur. Adana, güçlü nehir ve barajları sayesinde sahip olduğu verimli toprakları ve üzerinden geçen ticaret yolları ile tarih boyunca üretim alanında önemli bir çekim merkezi olmuştur. 

Adana Turizmi ve Gezilecek Yerleri

Adana, özellikle coğrafi şartlarının avantajından dolayı bu bölgeden geçen her medeniyet için bir yerleşim yeri olmuştur. Burada yaşayan her medeniyette başta mimarisi olmak üzere kendine özgü özellikleri geride bırakmıştır. Dolayısıyla Adana’da gezdiğiniz zaman tarihi yapılarda farklı mimariler görebilirsiniz. Farklı mimari yapılara örnek verecek olursak Ramazanoğlu Konağı, Çarşı Hamam, Irmak Hamam bunlardan bazıları.

Adana’da camileri bakımından da oldukça zengindir. Şu an Adana’da en çok ziyaret edilen cami Sabancı Merkez Camii’dir. Sabancı Merkez Camii, yeni olmasına rağmen bu özelliği ile öne çıkmaktadır. Sabancı Merkez Camii, Osmanlı mimarisine sahio olup orta doğunun en büyük camileri arasındadır. Sabancı Merkez Camiinden başka en bilindik cami Adana Ulu Camidir. Diğer camilerinden bazıları; Yeni Cami, Yağ Cami, Alemdar Mescidi, Şeyh Zülfi Mescidi,  Kızıldağ Ramazanoğlu Camii, Hasan Ağa Camii (Hasan Ağa Camii, çivi kullanılmadan inşa edilmiştir.)

Adana’nın camileri dışında birçok kiliseleri de bulunmaktadır. Bu kiliselerin 2 tanesi Ermeni kilisesi, 2 tanesi Yunan kilisesi, 1 tanesi ise Latin kilisesidir.

Şehirdeki Önemli Alışveriş Merkezleri Listesi:

Park Adana Avm, M1 Adana Alışveriş Merkezi, Adana Optimum AVM şehrin önemli alışveriş merkezleri arasında yer alır

Ailecek konforlu ve keyifli vakit geçirebileceğiniz alışveriş merkezlerinden Optimum , Real, Carrefoursa Adana gibi Avm'lerde Mango, Koton, Hotiç, Adidas, YKM, Watsons, Mediamarkt gibi populer markaların yeni sezon ürünlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında Adana Çakmak Caddesi gibi kentliler tarafından sıklıkla tercih edilen caddelerden LC Waikiki, Colin's, Collezione gibi markaları bulabilir, caddede yer alan çok sayıda yöresel restorandan adana lezzetlerini tadabilirsiniz.

Adana Taş köprü ve Ulu camii ise tarihi mekanlara ilgi duyan ve görmek isteyen alışveriş tutkunlarına tavsiye edebileceğimiz başlıca iki yerdir.