Tiendeo official website
  • Logo BİM
  • Logo Migros
  • Logo Happy Center
  • Logo A101
  • Logo Şok Market
  • Logo Onur Market

Bursa şehrinde hangi teklifleri bulabilirim?

Tiendeo'da Bursa şehrindeki favori mağazalarınız tarafından sunulan en iyi indirimleri keşfedin. BİM, Migros, Happy Center el ilanlarına bakın ve indirimleri kaçırmayın. Tiendeo'da şu anda Bursa şehrinde ve 1816 mağazada 250 aktif kataloğumuz var.

Bursa

bursa

Bursa

Bursa, üç büyük şehrimiz olan İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehridir.Bursa her ne kadar ilk üç dışında kalsa da şehrin tartışmasız bir numara olduğu bir konu var ki o da İskender Kebabı. 1867 yılında İskender Efendi tarafından Bursa’da icat edilen Bursa İskender Kebabı, 150 yıllık geçmişi ile sadece Türkiye değil, sınırlarımız ötesinde bile tanınan efsane bir lezzete dönüştü. Tabi Bursa mutfağı sadece bununla sınırlı değil. Daha birçok harika yemeği barındırıyor.

Türkiye’nin en hızlı gelişen ve en büyük şehirlerden olan Bursa’yı öyle birkaç özelliği ile tarif etmek mümkün değil. Bursa nasıl bir şehir? Bursa’da yaşam kalitesi nedir? Öğrenci ya da memurlar için Bursa nasıl bir yer? Tüm bu detaylara gireceğiz ama önce Bursa hakkında bilgi almak isteyenler için kısaca birkaç not paylaşalım.

Bursa’da ortalama olarak ılıman bir iklim tipi hakimdir. Bu durum bazen bölgelere göre de değişiklik göstermektedir. Kuzeyde Marmara Denizi’nin yumuşak ve ılıman iklimini ağır basarken güneyde Uludağ’ın sert iklimi daha baskındır. Ayrıca ZaraMangoColin'sMavi gibi ünlü mağazaları bulmak için Altıparmak Caddesi tercih edilebileceği gibi, As Merkez OutletZafer Plaza ve Korupark Avm gibi büyük ve populer alışveriş merkezlerini tercih ederek ailecek alışverişi kolaylaştırabilirsiniz.

Şehirde hem dağlık alanlar hem de ormanlık araziler yoğunluktadır. Yabani hayvan hayatı çok zengindir. Bursa her ne kadar nüfus yoğunluğu çok olan ve sanayileşmiş bir şehir olsa da, doğal yaşam alanları da son derece zengin ve korunaklıdır. Çok büyük ve verimli ovaları, doğa harikası gölleri ve akarsuları vardır

Osmanlı başkenti Bursa’nın mutfağı Türkiye’de çok özel bir yere sahip. Tarih öncesinden bugüne birçok medeniyetin gelip geçtiği Bursa’nın, kültürü gibi mutfağı da çok zengindir. Bu mutfağın zirve noktası ise Bursa İskender Kebabı’dır.

Bursa AVM sıralaması

Korupark AVM, Mudanya, Kent Meydanı AVM, Osmangazi, Anatolium AVM