Tiendeo official website
  • Logo BİM
  • Logo Migros
  • Logo A101
  • Logo Şok Market
  • Logo Kim Market
  • Logo CarrefourSA

İzmir şehrinde hangi teklifleri bulabilirim?

Tiendeo'da İzmir şehrindeki favori mağazalarınız tarafından sunulan en iyi indirimleri keşfedin. BİM, Migros, A101 el ilanlarına bakın ve indirimleri kaçırmayın. Tiendeo'da şu anda İzmir şehrinde ve 2999 mağazada 241 aktif kataloğumuz var.

İzmir

izmir

İzmir

İzmir, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehridir. Coğrafi olarak Türkiye'nin batısında bulunur ve ilin tamamı Ege Bölgesi'nde yer alır. İzmir Körfezi çevresinde bulunan şehir, her yıl İzmir Enternasyonal Fuarı'nı düzenleyen önemli bir fuar merkezi ve liman kentidir.

İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Urla Yarımadası uzanır. Antik Çağ'ın en ünlü kentleri arasında yer alan Efes, Roma'nın imparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi. Tüm İyon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu. Bu maksatla da bu şehre "Güzel İzmir", "Eski İzmir" ve "la Perle de l'Ionie" (İyonya'nın İncisi) deniyordu.

İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır.Sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. İzmir Limanı, Türkiye'nin en büyük yedinci limanıdır.

Bulunduğu coğrafyada çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış İzmir’in;  toprağı, deniz suyu, anıt ağaçlarının gölgesi günün ve gecenin her saatinde; tarih kokar, kültür kokar, hoşgörü kokar. İzmir’de konuştuğunuz dil ne olursa olsun en üstte herkesin bildiği ve kullandığı sevginin ve hoşgörünün dili vardır.

İzmir’e kara, deniz ve hava ulaşımını kullanarak ulaşmak mümkündür. Özellikle son yıllarda cruise gemilerinin rotalarını çevirdikleri İzmir, gözde bir turizm kenti ve marka kent olmaya adaydır

300 gün güneşli olan İzmir’in yağmuru da bir başka güzel olup; yağmurun toprak kokusu ile birleştiği manzaraları izleme fırsatı olan insanlar İzmir’de yaşayan şanslı insanlardır.

Ülkemizde; cazibe kelimesi ile özdeşleşmiş tek kent İzmir’dir.

İzmir; alışveriş, sağlık, üniversite dahil her türlü eğitim imkanı açısından büyükşehir olmanın avantajını yaşamaktadır.

Büyükşehir olmanın avantajını yaşayan İzmir; aynı zamanda; yanıbaşında bulunan Çeşme, Seferihisar, Urla (Klazomenai) , Foça vb. ilçeleri ile insanlarına en fazla 1 saatlik mesafede mavi denizlere açılma fırsatı sunmaktadır.  

İzmir; insanlarını yine en fazla 1 saatlik mesafeler ile doğanın kalbine; yaylalara,  kayak merkezlerine, manzaralara, sessizliğe ve yeşil denizlere de götürebilme kapasitesine sahip nadir kentlerdendir.

Öte yandan; günümüzde dahi arkasındaki tarihin ve din, dil, ırk gözetmeksizin yüzyıllardır bir arada yaşayan insanların yarattığı enerjinin verdiği güce sırtını dayayan İzmir; şanslı insanlarını istedikleri inanç merkezine; camilere, kiliselere, havralara, Birgi’ye, Meryemana’ya götürebilir.

Turizmin yanısıra ekonomik faaliyetler açısından Türkiye’de 3 büyük şehirden biri olan İzmir, aynı zamanda Mango, H&M, Twist, İpekyol, Zara gibi büyük markalarında içinde barındırdığı gelişmiş alışveriş merkezlerine de sahiptir.

İzmir’in tarihi ve modern alışveriş merkezlerinin bulunduğu liste aşağıdaki gibidir.

Tarihi

Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı (1744)

Modern

Kipa Alışveriş Merkezi (1994), Bornova, Park Bornova Outlet Center (1997), Bornova, Kipa Alışveriş Merkezi (1999), Çiğli, Ege Park Mavişehir Alışveriş Merkezi (1999)

Son olarak; İzmir’e gidince yapmadan, görmeden, yemeden dönme diyeceğimiz şeyler;

Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret edin. Saat Kulesi'nde fotoğraf çekin. Kemeraltı Çarşısı'nda kaybolun. Ünlü soru ve cevabı. İzmir'de ne yenir, neleri tadmalı? Cevap: Boyoz, midye dolma ve mezeleri tadın. Agora Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edin Şirince'yi keşfedin. Tarihi Asansör'de İzmir'i seyredin. Alaçatı sokaklarında kaybolun. Zübeyde Hanım'ın kabrini ziyaret edin. Atatürk Müzesi'ni ziyaret edin.