Tiendeo official website
  • Logo Migros
  • Logo BİM
  • Logo A101
  • Logo Şok Market
  • Logo Metro
  • Logo Bizim Toptan

Diyarbakır şehrinde hangi teklifleri bulabilirim?

Tiendeo'da Diyarbakır şehrindeki favori mağazalarınız tarafından sunulan en iyi indirimleri keşfedin. Migros, BİM, A101 el ilanlarına bakın ve indirimleri kaçırmayın. Tiendeo'da şu anda Diyarbakır şehrinde ve 490 mağazada 173 aktif kataloğumuz var.

Diyarbakır

diyarbakır

Diyarbakır

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu illerinden biri olan Diyarbakır, 9 bin yıllık geçmişiyle tarihi bir şehirdir. Diyarbakır Ulu Camii, Diyarbakır Kalesi, Malabadi Köprüsü, Hasan Paşa Hanı görülmesi gereken yerler arasında olup, Hasan Paşa Hanı’nda bulunan antikacılar, alışveriş meraklılarının ilgisini çekecek türden.

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Özüne dört elle sarılan şehir Diyarbakır, 9 bin yıllık tarihini göz önüne bırakmış ziyaretçi bekliyor. Ola ki Dicle’nin bile toprağında akmaktan mutluluk duyduğu şehre gidip tarihe, kebaba, karpuza doymak isterseniz adresiniz Güneydoğu Anadolu. Diyarbakır’daki han ve kervansarayları şöyle sıralayabiliriz; Sülüklü Han, Hasan Paşa Hanı, Deliller Hanı. Hasan Paşa Hanı’nda çeşit çeşit peynirler ve doğal ürünlerle yapacağınız mükellef bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. Surları, mağaraları, müzeleri bir bir gezdikten sonra Dört Ayaklı Minare’nin altından da 7 defa geçmeyi unutmayın. Geçenlerin dilekleri kabul oluyormuş, bizden söylemesi. Cennetin nehirlerinden biri olarak görülen bu güzel nehir Dicle kenarında yapacağınız güzel bir yürüyüşün ardından üzerindeki On Gözlü Köprü’den nehrin sularına birer dilek bırakabilirsiniz. Zira bir inanış buraya bırakılan dileklerin Allah’a ulaşarak kabul olduğu yönünde. Burada yapılacak aktivitelerin en güzeli ise yöre halkının hoş sohbetine katılmak. Böylelikle şehri daha çok içselleştirme fırsatı elde etmiş olursunuz. Yok kafa dinlemeye geldim, derseniz Sülüklü Han’da bir ağacın gölgesinde oturup kitap okumak da iyi bir seçenek.

Şehrin Önemli Alışveriş Merkezleri

Ceylan Karavil Park, City Park AVM, Forum Diyarbakır AVM, Ninova Park AVM şehrin önemli alışveriş merkezleri arasında olup, DefactoMaviMangoKotonİpekyolUS Polo, Batik gibi yerli yabancı bir çok mağaza, alışveriş tutkunlarının gözlerini büyülüyor. Tarihinde İpekyolu gibi dünyaca ünlü bir ticaret yolunun üzerinde bulunan Diyarbakır, günümüzde de alışveriş merkezleriyle konuşulmaya devam ediyor. Güneydoğu'nun en büyük alışveriş merkezine ev sahipliği yapan şehrin, mağazalarını gezme fırsatını kaçırmamanızı öneririz